Piast Żmigród - GKS Jastrzębie 1:2 (0:1)
Dodane przez Luniz dnia Sierpień 21 2016 11:07:30

Piłkarze GKS Jastrzębie kontynuują imponującą serię spotkań bez porażki. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Jarosława Skrobacza po raz szesnasty zeszli z boiska niepokonani, wygrywając na wyjeździe z Piastem Żmigród 2:1. Jastrzębianie mają tyle samo punktów, co zajmujący pierwszą pozycję Rekord Bielsko-Biała.

Zwycięstwo w Żmigrodzie było jak najbardziej zasłużone. Nasi piłkarze dominowali na boisku od początku do końca i jedynie słabej skuteczności pod bramką Dariusza Szczerbala gospodarze zawdzięczają, że nie przegrali znacznie wyżej. Wynik otworzył już w 9. minucie Kamil Jadach, który wraz z Faridem Alim rozklepał obronę Piasta. Na kolejnego gola trzeba było czekać do 71. minuty, kiedy to Ali w sytuacji sam na sam minął Szczerbala i wyłożył Dominikowi Szczęchowi piłkę "do pustaka". W samej końcówce "Carlos" mógł podwyższyć prowadzenie GieKSy, ale został sfaulowany przy wyjściu na czystą pozycję. Tylko z sobie znanych powodów arbiter nie ukarał winowajcy, Filipa Kendzi, czerwoną kartką. Co więcej, tenże Kendzia chwilę później strzelił kontaktową bramkę, wykorzystując centrę z rzutu rożnego.

21 sierpnia 2016, Żmigród, 17:00
0:1 Kamil Jadach '9
0:2 Dominik Szczęch '71
1:2 Filip Kendzia '86

Teraz przed piłkarzami GieKSy upragniony tydzień bez systemu środa-sobota. 27 sierpnia jastrzębianie podejmą przy Harcerskiej rezerwy Śląska Wrocław, które w sobotę w derbach stolicy Dolnego Śląska przegrały... 4:5 ze Ślęzą.

Piast Żmigród: Szczerbal - Gołębiewski, Niewieściuk (75. Stachowiak), Badel, Kendzia - Sołtyński (82. Olkiewicz), Zagórski (75. Majbroda), Kępczyński, Celuch - Bobkiewicz (70. Mazurek), Furta.

GKS Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak (46. Szczęch) - Zajączkowski, Ali (88. Kawula), Musioł, Tront - Jadach, Caniboł (75. Weis).

widzów: 300 (8 gości)
sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko)
żółte kartki: Badel, Kendzia, Celuch - Pacholski, Zajączkowski, Tront