Zarejestrowanych Użytkowników: 1,576
Najnowszy Użytkownik: ~SebaNowaRuda
GKS Jastrzębie - Miedź II Legnica 4:2 (2:1)
Miedź Legnica
W kończącym trzecioligową rundę jesienną spotkaniu przy Harcerskiej piłkarze GieKSy pewnie pokonali rezerwy Miedzi Legnica 4:2 i tym samym utrzymali pięć punktów przewagi nad wiceliderem ze Zdzieszowic, który wywiózł zwycięstwo z Wałbrzycha. Bohaterem sobotniego meczu był Daniel Szczepan, który zapisał na swoje konto hattricka.

Choć to jastrzębianie byli faworytem spotkania, to wynik już w 13. minucie otworzył Patryk Poręba, wykorzystując jedenastkę po rzekomym faulu Dominika Kulawiaka. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza rzucili się do odrabiania strat, ale na wyrównanie trzeba było czekać grubo ponad kwadrans. Kiedy jednak po naszej stronie "ruszyło", to na dobre. W 35. minucie wspomniany na wstępie Szczepan wykorzystał błąd obrońcy i huknął zza pola karnego nie do obrony, a chwilę później pokonał Michała Piotrowskiego w efekcie zamieszania w polu karnym. W drugiej odsłonie gospodarze kontynuowali najazd na bramkę Miedzi, ale to rywale zdobyli wyrównującego gola po błyskotliwej indywidualnej akcji Lucjana Zielińskiego. Na szczęście dla gospodarzy, obyło się tym razem bez powtórki z Lechii Dzierżoniów. W 69. minucie po mocnej centrze Kamila Jadacha piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Miazga, a niedługo potem szansę na podwyższenie prowadzenia GieKSy miał po znakomitym podaniu Wojciecha Caniboła Farid Ali, marnując jednak sytuację sam na sam. Rezultat ustalił bohater dnia Daniel Szczepan, który w 80. minucie po raz trzeci pokonał Piotrowskiego. W końcówce goście pocelowali jeszcze poprzeczkę bramki Grzegorza Drazika, a już w doliczonym czasie gry ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Piotr Trąd, trafiając w słupek.

Po ostatnim gwizdku sędziego kibice GieKSy nie tylko podziękowali naszej drużynie za wspaniałą rundę jesienną, ale wyrazili również nadzieję na "trójkę do zera" w Suwałkach, gdzie nasi piłkarze pojadą za nieco ponad tydzień na rewanż Pucharu Polski.

19 listopada 2016, Jastrzębie Zdrój, 13:00
0:1 Patryk Poręba '13 (karny)
1:1 Daniel Szczepan '35
2:1 Daniel Szczepan '37
2:2 Lucjan Zieliński '55
3:2 Mateusz Miazga '69 (samobójcza)
4:2 Daniel Szczepan '80

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Szymura, Kawula, Weis - Ali (75. Zajączkowski), Musioł (70. Caniboł), Tront, Szczęch (83. Kopacz) - Szczepan (86. Trąd), Jadach.

Miedź II Legnica: Piotrowski - Cierpka, Miazga, Telichowski, Dyrda (74. Kaźmierczak) - Zieliński, Woźniczka, Wójcik, Krawczun (81. Stachowski) - Karbowy (67. Matwiejko), Poręba (46. Zatwarnicki).