Zarejestrowanych Użytkowników: 1,576
Najnowszy Użytkownik: ~SebaNowaRuda
GKS Jastrzębie - Stal Brzeg 3:0 (1:0)
Stal Brzeg
Piłkarze GKS Jastrzębie w efektowny sposób obronili pozycję lidera trzeciej grupy III ligi. W sobotnie popołudnie podopieczni Jarosława Skrobacza pewnie, bo aż 3:0, pokonali przy Harcerskiej mającego spore ambicje beniaminka z Brzegu. Co istotne, był to najniższy wymiar kary dla gości.

Jeśli ktoś spodziewał się wielkiego widowiska na szczycie tabeli, to musiał się srodze zawieźć. Jastrzębianie dominowali od początku do końca. Znacznie więcej kłopotów naszemu zespołowi sprawiły ekipy Lechii Dzierżoniów czy Falubazu Zielona Góra. Inna sprawa, że spotkanie rozpoczęło się dla GieKSy najlepiej, jak tylko mogło. Już w 6. minucie wynik otworzył Daniel Szczepan, który pięknie zawinął z jedenastu metrów blisko słupka bramki Armina Stitou (wbrew pozorom - to zawodnik polski).

Drugim decydującym o losie trzech punktów momentem była 50. minuta gry, kiedy to żółtą kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Szczepanie zobaczył Tomasz Mencel, a że było to już drugie upomnienie dla tego piłkarza, to od tej chwili goście grali w dziesiątkę. Na dodatek po chwili do rzutu wolnego podszedł Damian Tront i huknął jak z armaty w słupek. Do futbolówki dopadł Adrian Kopacz i dopełnił formalności. Rezultat ustalił w 65. minucie Kamil Jadach, wykorzystując podanie "Szczepka" i kończąc akcję z pierwszej piłki. Jastrzębianie mogli wygrać jeszcze wyżej, ale nawet efektowna przewrotka Wojciecha Caniboła nie przyniosła efektu bramkowego. Gwoli sprawiedliwości należy dodać, że choć Stal była tylko tłem dla gospodarzy, to stworzyła co najmniej dwie dobre okazje. Przy pierwszej (w 27. minucie) Grzegorza Drazika uratował słupek, a przy drugiej golkiper GieKSy wygrał pojedynek z Łukaszem Żegleniem.

Co warte podkreślenia, w naszym zespole zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Piotra Pacholskiego, a także wciąż zmagającego się z kontuzją Kamila Szymury, który ma być gotowy do gry w kolejnym spotkaniu ze Ślezą Wrocław. Mimo to jastrzębska obrona zagrała tym razem na "zero z tyłu". Cieszyć musi fakt powrotu na boisko Farida Alego, który mógł nawet pokusić się o bramkę, ale trafił w słupek.

Dzięki wygranej GieKSa odskoczyła Stali na pięć punktów. Wiele jednak wskazuje na to, że na pozycję wicelidera może wskoczyć Ruch Zdzieszowice, który jest w formie i jutro gra na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław. Ponadto siedem oczek do jastrzębian traci BKS Stal Bielsko-Biała, który wybudził się już z letargu i rozjechał w sobotnie popołudnie wspomnianą Ślęzę aż 6:0. Do końca rundy jesiennej pozostały trzy kolejki.

29 października 2016, Jastrzębie Zdrój, 14:00
1:0 Daniel Szczepan '6
2:0 Adrian Kopacz '51
3:0 Kamil Jadach '65

GKS Jastrzębie: Drazik - Zajączkowski, Kawula, Kulawiak, Kopacz (75. Ali) - Weis, Tront, Musioł (66. Caniboł), Szczęch - Szczepan (87. Dzida), Jadach (84. Szepeta).

Stal Brzeg: Stitou - Mikła (68. Maj), Sikorski, Józefkiewicz, Kiełbasa - Kulczycki, Mencel, Nowacki (85. Mazur), Gajda (68. Lipiński) - Gancarczyk, Żegleń (75. Jaworski).

sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)
żółte kartki: Kopacz, Tront - Józefkiewicz, Mikła, Gajda, Mencel, Gancarczyk