Zarejestrowanych Użytkowników: 1,576
Najnowszy Użytkownik: ~SebaNowaRuda
Górnik Zabrze - GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)
Górnik II Zabrze
W otoczeniu zbudowanych z czerwonej cegły familoków obiektu MOSiR-u Sparty Zabrze zakończyła się wspaniała seria piłkarzy GieKSy, którzy w kolejnych dwudziestu sześciu spotkaniach nie zaznali goryczy porażki. W 13. kolejce III ligi podopieczni Jarosława Skrobacza przegrali na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze 0:1. To pierwsza porażka naszych piłkarzy od początku maja.

Jedynego gola zdobył w 26. minucie Andrzej Trubeha, który wykorzystał błąd naszego zespołu i ten jeden jedyny raz pokonał Grzegorza Drazika. Jastrzębianie mogli wyrównać, ale na początku drugiej odsłony sytuację sam na sam zmarnował Tomasz Musioł, a dobitka Adriana Kopacza do pustaka okazała się niecelna. Na dodatek od 63. minuty GieKSa grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Pacholskiego. Grający z przewagą jednego zawodnika gospodarze mogli jeszcze co najmniej dwukrotnie podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie skończyło się na ich jednobramkowym zwycięstwie. Mimo porażki lider pozostaje przy Harcerskiej, a to za sprawą remisu Stali Brzeg ze Ślęzą Wrocław. Niemniej - Stal oraz trzeci w tabeli Ruch Zdzieszowice tracą do naszego zespołu tylko dwa punkty.

Teraz przed GieKSą już tylko emocje związane z historycznym ćwierćfinałem Pucharu Polski. We wtorek o 14:00 jastrzębianie podejmą w pierwszym spotkaniu o czołową czwórkę pierwszoligowe Wigry Suwałki. W pojedynku tym Skrobacz nie będzie mógł skorzystać m.in. z Pacholskiego, który będzie musiał pauzować za żółte kartki. Na dodatek za tydzień jastrzębianie zagrają u siebie w meczu na szczycie ze Stalą Brzeg. Z drugiej jednak strony - ta seria spotkań bez porażki musiała się kiedyś skończyć - teraz czas na kolejną!

22 października 2016, Zabrze, 14:00
Górnik II Zabrze - GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)
1:0 Andrzej Trubeha '26

Górnik II Zabrze: Szymański - Dyląg, Gruszka, Kiklasz (90. Gajda), Mandrela - Pieczur, Pikul (64.Lasik), Teichmann, Wajsak - Wolsztyński, Trubeha (83. Joachim).

GKS Jastrzębie: Drazik - Zajączkowski, Kawula, Pacholski, Kulawiak (86. Szepeta) - Kopacz (54. Szczęch), Musioł (61. Caniboł), Tront, Weis - Szczepan, Jadach.

żółte kartki: Wajsak, Lasik, Szymański - Zajączkowski, Kawula
czerwona kartka: Pacholski '65

Luniz dnia październik 22 2016 16:03:17 0 Komentarzy · 496 Czytań · Drukuj