Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~SebaNowaRuda
Olimpia Kowary - GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)
Olimpia Kowary
Pierwsze punkty w sezonie 2016/17 zgubili dzisiaj piłkarze GKS Jastrzębie. Nasi gracze w trzeciej kolejce zremisowali 1:1 na wyjeździe z Olimpią Kowary i obecnie plasują się na piątym miejscu w ligowej tabeli z siedmioma punktami na koncie, ustępując czterem zespołom jedynie gorszą różnica bramek.

Spotkanie przebiegało pod dyktando naszego zespołu. W pierwszej części gry jastrzębianie nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji i schodzili na przerwę przy wyniku 0:0. Prowadzenie dla GieKSy uzyskał Tomasz Musioł, który w 59 minucie meczu wykończył składną akcję całego zespołu. Kwadrans później szybką kontrę gospodarzy sfinalizował Daniel Gałach ustalając wynik spotkania. Na kolejne emocje związane z ligową piłką nie będziemy musieli długo czekać, bowiem już w środę na Harcerską zawita Lechia Dzierżoniów, zespół który w trzech kolejkach zdobył zaledwie jeden punkt i znajduje się na przedostatniej pozycji w tabeli.

Jako pierwsi groźną sytuacją stworzyli gospodarze, którzy za sprawą Malarowskiego sprawdzili w ósmej minucie czujność Drazika. Nasz golkiper na raty obronił strzał rywala. W odpowiedzi widzieliśmy akcje Damiana Tronta, którego strzał sparował na rzut rożny bramkarz Olimpii oraz nieudaną centrę Farida Alego. Chwilę później faulowany Tront doznał poważnego rozcięcia wargi i w 18 minucie zastąpił go Damian Zajączkowski. Wprowadzony zawodnik po czterech minutach próbował zaskoczyć Ołeksija Kazakowa, jednak jego strzał minął bramkę gospodarzy. Po pół godzinie gry zarysowała się przewaga jastrzębian. W ciągu pięciu minut trzykrotnie gracze GieKSy mieli możliwość objęcia prowadzenia. Najpierw z strzał rzutu wolnego Alego wpadł w ręce bramkarza, kolejne uderzenie Farida ładnie wybronił Kazakow a po chwili piłkę z linii bramkowej wybił Damian Chajewski. W odpowiedzi na strzał z 20 metrów zdecydował się Mateusz Baszak, ale Grzegorz Drazik sięgnął piłkę końcami palców. Ostatnie pięć minut pierwszej części gry to jeszcze większy napór jastrzębian. W 41. minucie Kamil Jadach zdecydował się na indywidualną akcję, ale jego strzał minął słupek. Po chwili świetnie pociągnął skrzydłem Zajączkowski, jednak Alemu zabrakło kilku centymetrów do wpakowania piłki do siatki. Minutę przed przerwą ponownie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, gdy Wojciech Caniboł nie wykorzystał idealnego podania i zmarnował stuprocentową okazję. Ostatnim akcentem pierwszej połowy był rzut wolny dla jastrzębian, pewnie obroniony przez Kazakowa.

Druga część meczu rozpoczęła się od solidnej wymiany ciosów. W 49 minucie po raz kolejny obrońca Olimpii wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Piotra Pacholskiego. Odpowiedź gospodarzy nastąpiła cztery minuty później. Piłka po strzale z 25 metrów minęła poprzeczkę bramki Drazika, który jednak kontrolował lot piłki. Kolejne zagrożenie pod bramką gospodarzy wywołał Dawid Weis, ale jego indywidualna akcja nie przyniosła spodziewanego rezultatu. Minutę później szczęście uśmiechnęło się do Drazika, kiedy to Zatylny w zamieszaniu podbramkowym trafił w poprzeczkę. Po tej akcji potwierdziło się porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszą, bowiem w 59 minucie składną akcję GieKSy strzałem z bliska wykończył Tomasz Musioł, wyprowadzając nasz zespół na zasłużone prowadzenie. Strata gola podziałała mobilizująco na gospodarzy. 20 minut przed końcem meczu groźną wrzutkę z rzutu wolnego w nasze pole karne udanie powstrzymał Tomasz Musioł. Niestety pięć minut później po serii błędów w obronie jastrzębian do remisu doprowadził Daniel Gałach udanie wieńcząc kontrę gospodarzy. Po stracie gola nasi gracze rzucili się do ataków, narażając się tym samym na kontry w wykonaniu graczy z Kowar. Najpierw dobry strzał zaliczył Farid Ali, chwilę później z daleka uderzał Musioł, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. W odpowiedzi kolejny groźny kontratak Olimpii przerwał Piotr Pacholski a strzał Mateusza Zatylnego przeszedł obok słupka. Następną akcję GieKSy przeprowadził Kamil Jadach, ale jego dośrodkowanie wyłapał Kazakow. Ostatnim akcentem meczu był strzał z rzutu wolnego Farida Alego, który wylądował w rękach bramkarza Olimpii. Po emocjonującym meczu jastrzębianie zremisowali w Kowarach 1:1 tracąc tym samym pierwsze punkty w tym sezonie.

13 sierpnia 2016, Kowary, 17:00
0:1 Tomasz Musioł '59
1:1 Daniel Gałach '75

Olimpia Kowary: Ołeksij Kazakow - 2. Marcin Smoczyk, 4. Patryk Bębenek, 14. Damian Chajewski (57. 19. Mateusz Jaros), 15. Mateusz Kraiński - 5. Dariusz Malarowski, Damian Marciniak, 8. Jevgenijs Kosmačovs, 16. Daniel Gałach - 17. Mateusz Zatylny, 6. Mateusz Baszak. Trener - Ołeksij Tereszczenko.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - 27. Oskar Mazurkiewicz, 4. Piotr Pacholski, 17. Kamil Szymura, 16. Dominik Kulawiak - 10. Farid Ali, 20. Damian Tront (18. 18. Damian Zajączkowski, 80. 5. Adrian Kopacz), 13. Tomasz Musioł, 24. Dawid Weis (65. 11. Dominik Szczęch) - 8. Kamil Jadach, 6. Wojciech Caniboł. Trener - Jarosław Skrobacz.

widzów: 500 (25 gości)
sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom)
żółte kartki: Dariusz Malarowski, Daniel Gałach - Tomasz Musioł, Dominik Szczęch